AdaMerOs-Butterflies of Turkey
The Butterflies Monitoring & Photography Society of Turkey
The Butterflies Monitoring & Photography Society in Turkey
Users' Articles
Observation Reports
Species Identification
AdaMerOs Forum
popular species    
popular users    
popular photos    
popular provinces    
Ana Sayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle Mail Gönder
Ara
Email
Password
Password Reminder  |  Remember Me
  
TR | EN
 Homepage
 Photo Gallery
 Konukçu
 Habitat
 Forum
 Identification
 Observation
 Users' Articles
 Photo Search
 Species of Butterflies
 Provincial Biodiversity
 News & Announcements
 Kelebek Ansiklopedisi
 Kelebek Anatomisi
 Kelebek Fotoğrafçılığı
 Kelebek Gözlemciliği
 Kültür ve Sanat
 AdaMerOs Hakkında
 Society Members
 New Members
 Related Links
 Communication
 
 AdaMerOs Herptile Turkey
 
ZIPZIPLAR (HESPERIIDAE) HESPERIIDAE MAVİLER, İNCEÇİZGİLİLER VE BAKIRLAR / ZARİF KANATLILAR (LYCAENIDAE) LYCAENIDAE FIRÇA AYAKLILAR, ALACA KELEBEKLER (NYMPHALIDAE) NYMPHALIDAE KIRLANGIÇKUYRUKLAR VE APOLLOLAR (PAPILIONIDAE) PAPILIONIDAE BEYAZLAR, SARILAR VE SÜLFÜRLER (PIERIDAE) PIERIDAE MADENİ LEKELİLER (RIODINIDAE) RIODINIDAE
        AdaMerOs Hakkında
İçerik Ekleme, Eleştiri, İletişim Kuralları ve İlkeleri

 ADAMEROS KELEBEK TÜRKİYE

İÇERİK EKLEME, ELEŞTİRİ VE İLETİŞİM KURALLARI VE İLKELERİ

 
Bu metin AdaMerOs Kelebek Türkiye Portalı'na eklenen forum, yorum, cevap ve açıklamalarda uyulacak/uygulanacak kurallar ve ilkeleri kapsamaktadır.
 
1. Siteye eklenen içeriğin kesinlikle kelebek gözlem ve fotoğrafçılığı ile ilgili olması en temel kuraldır. Kelebekleri de kapsayan doğa koruma, ekosistem, biyoçeşitlilik vb. ile ilgili konularda da içerik eklenebilir. Bunların dışında herhangi bir neden ve/ya amaçla yukarıdaki konularla dolaylı ilişki içinde dahi olsa siyasi, sosyal, toplumsal vb. mesajlar taşıyan içerik kesinlikle yüklenmemelidir. 
 
2. Nedeni ne olursa olsun, hiçbir şekilde ima yoluyla ve/ya örtülü olarak dahi olsa kişi ve/ya gruplar kesinlikle hedef alınmamalıdır.
 
3. Kişiselleşmiş tartışmalardan kaçınılmalıdır. Eğer varsa kişiler arasındaki sorunların kişilerin kendilerine ait özel iletişim kanallarından yapılması ilke edinilmeli; kesinlikle fotoğraf altı, yazı veya forumlarda yapılmamalıdır. 
 
4. Site iletişimde nezaket en temel ilkedir. Argo, küfür, kırıcı, tahrik edici, küçümseyici, aşağılayıcı, rencide edici, ayrımcı vb kötü amaçlı, yanlış anlaşılmaya yol açabilecek, eleştiri sınırları ötesine geçen söz ve ifadeler kesinlikle kullanılmamalıdır.
 
5. Eklenen her türlü içerikte kanunlarla tanımlananlar başta olmak üzere bilimsel yaklaşım, sosyal ve kültürel nezaket, etik ve edep sınırları içinde kalınmalıdır.  
 
6. Eleştiriler ve önerilerin kişisel gelişim, tavsiye, bilgilendirme amacıyla yapıldığı/yapılacağı gözönünde bulundurulmalıdır.
 
7. Forumlar ve yazılar site yönetimince belirlenen bir sorumlu tarafından incelenecek ve yayına karar verildiğinde onaylanarak yayınlanacaktır.
 
8. Yukarıda belirtilen kural ve ilkelerin ihlali söz konusu olduğunda site yönetimi ile iletişime geçilmesi ilke edinilmeli, varsa sorunların çözümü site yönetiminden açıklık yaklaşımı ile talepte bulunulmalıdır.
 
9. Site yönetimi yukarıdaki kural ve ilkelerden herhangi biri veya birilerinin ihlaline karar verdiğinde söz konusu forum, yazı, yorum ve/ya cevabı sahibine haber vermeksizin, uyarı yapmaksızın yayından kaldıracaktır.
 
10.  Yukarıdaki kural ve ilkeleri ihlal edenler uyarılacak ve ikinci kez ihlal eden, ihlal etmeye kalkışan üyelerin sistemden üyelik kayıtları iptal edilecektir. 
 

Copyright © 2012 AdaMerOs - Butterflies of Turkey, All rights reserved.
The legal responsibility and ownership of the photos published at this site is managed by their contributors.
Without getting a written permission for using the materials, texts and/or photos published at this site is prohibited under Act# 5846 of Republic of Turkey.