AdaMerOs-Kelebek Türkiye
Türkiye Kelebek Gözlemcileri & Fotoğrafçıları Topluluğu
The Butterflies Monitoring & Photography Society in Turkey
YazıYorum
GözlüYorum
TanıYorum
Konuşuyorum
"EN" TÜRLER    
"EN" ÜYELER    
"EN" FOTOĞRAFLAR    
"EN" İLLER    
Ana Sayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle Mail Gönder
Ara
Email
Şifre
Şifremi Unuttum  |  Beni Hatırla
  
TR | EN
  Ana Sayfa
  Fotoğraf Galerisi
 Konukçu
 Habitat
  Forum
  TanıYorum
  GözlüYorum
  YazıYorum
  Fotoğraf Arama
 KELEBEK TÜRLERİ
 İL PORTFOLYOLARI
  Etkinlikler ve Duyurular
 Kelebek Ansiklopedisi
 Kelebek Anatomisi
 Kelebek Fotoğrafçılığı
 Kelebek Gözlemciliği
 Kültür ve Sanat
 AdaMerOs Hakkında
  Topluluk Üyeleri
  Üyelik Başvurusu
  Bağlantılar
  İletişim
 
  AdaMerOs Herptil
 
ZIPZIPLAR (HESPERIIDAE) HESPERIIDAE MAVİLER, İNCEÇİZGİLİLER VE BAKIRLAR / ZARİF KANATLILAR (LYCAENIDAE) LYCAENIDAE FIRÇA AYAKLILAR, ALACA KELEBEKLER (NYMPHALIDAE) NYMPHALIDAE KIRLANGIÇKUYRUKLAR VE APOLLOLAR (PAPILIONIDAE) PAPILIONIDAE BEYAZLAR, SARILAR VE SÜLFÜRLER (PIERIDAE) PIERIDAE MADENİ LEKELİLER (RIODINIDAE) RIODINIDAE
        AdaMerOs Hakkında
İçerik Ekleme, Eleştiri, İletişim Kuralları ve İlkeleri

 ADAMEROS KELEBEK TÜRKİYE

İÇERİK EKLEME, ELEŞTİRİ VE İLETİŞİM KURALLARI VE İLKELERİ

 
Bu metin AdaMerOs Kelebek Türkiye Portalı'na eklenen forum, yorum, cevap ve açıklamalarda uyulacak/uygulanacak kurallar ve ilkeleri kapsamaktadır.
 
1. Siteye eklenen içeriğin kesinlikle kelebek gözlem ve fotoğrafçılığı ile ilgili olması en temel kuraldır. Kelebekleri de kapsayan doğa koruma, ekosistem, biyoçeşitlilik vb. ile ilgili konularda da içerik eklenebilir. Bunların dışında herhangi bir neden ve/ya amaçla yukarıdaki konularla dolaylı ilişki içinde dahi olsa siyasi, sosyal, toplumsal vb. mesajlar taşıyan içerik kesinlikle yüklenmemelidir. 
 
2. Nedeni ne olursa olsun, hiçbir şekilde ima yoluyla ve/ya örtülü olarak dahi olsa kişi ve/ya gruplar kesinlikle hedef alınmamalıdır.
 
3. Kişiselleşmiş tartışmalardan kaçınılmalıdır. Eğer varsa kişiler arasındaki sorunların kişilerin kendilerine ait özel iletişim kanallarından yapılması ilke edinilmeli; kesinlikle fotoğraf altı, yazı veya forumlarda yapılmamalıdır. 
 
4. Site iletişimde nezaket en temel ilkedir. Argo, küfür, kırıcı, tahrik edici, küçümseyici, aşağılayıcı, rencide edici, ayrımcı vb kötü amaçlı, yanlış anlaşılmaya yol açabilecek, eleştiri sınırları ötesine geçen söz ve ifadeler kesinlikle kullanılmamalıdır.
 
5. Eklenen her türlü içerikte kanunlarla tanımlananlar başta olmak üzere bilimsel yaklaşım, sosyal ve kültürel nezaket, etik ve edep sınırları içinde kalınmalıdır.  
 
6. Eleştiriler ve önerilerin kişisel gelişim, tavsiye, bilgilendirme amacıyla yapıldığı/yapılacağı gözönünde bulundurulmalıdır.
 
7. Forumlar ve yazılar site yönetimince belirlenen bir sorumlu tarafından incelenecek ve yayına karar verildiğinde onaylanarak yayınlanacaktır.
 
8. Yukarıda belirtilen kural ve ilkelerin ihlali söz konusu olduğunda site yönetimi ile iletişime geçilmesi ilke edinilmeli, varsa sorunların çözümü site yönetiminden açıklık yaklaşımı ile talepte bulunulmalıdır.
 
9. Site yönetimi yukarıdaki kural ve ilkelerden herhangi biri veya birilerinin ihlaline karar verdiğinde söz konusu forum, yazı, yorum ve/ya cevabı sahibine haber vermeksizin, uyarı yapmaksızın yayından kaldıracaktır.
 
10.  Yukarıdaki kural ve ilkeleri ihlal edenler uyarılacak ve ikinci kez ihlal eden, ihlal etmeye kalkışan üyelerin sistemden üyelik kayıtları iptal edilecektir. 
 

Copyright © 2011 AdaMerOs Kelebek Türkiye, her hakkı saklıdır.
Bu sitede yayınlanan fotoğrafların ve yazıların hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir.
Fotoğraflar, yazılar ve diğer içeriğin izin alınmadan herhangi bir ortam ve biçimde kullanılması T.C. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.